MAIOLICHE Eau de toilette TAORMINA, 100 ml

Kód: 3340
580 Kč / ks
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení

Toaletní voda, extra bohatá a voňavá receptura. Kolekce Maioliche ART Edition by Rudy Profumi.

Typ vůně: ORIENTÁLNÍ 

Detailní informace

Detailní popis produktu

MAIOLICHE Eau de toilette TAORMINA, 100 ml

Toaletní voda, extra bohatá a voňavá receptura.

Typ vůně: ORIENTÁLNÍ 

HLAVA: hruška nashi, borůvky

SRDCE: iris, jasmín

ZÁKLAD: vanilka, krémový santal

 Taormina by Rudy Profumi

Co jsou to MAJOLIKY? Majolikové dlaždice jsou smaltovaná keramika používaná k výrobě různých uměleckých výrobků; jejich počátky jsou velmi staré a u nás se rozšířily zejména ve středověku díky vlivu muslimských hrnčířů, kteří ve Španělsku vytvořili malovanou majoliku známou pod názvem Faenza, což bylo italské město, které bylo největším výrobním centrem majolik. Ve starověku se však termínem majolika označovalo leštěné nádobí přivezené do Itálie z města Mallorca. Zásadní je výzdoba všech těchto předmětů, které jsou obvykle malovány speciálními barvami do ornamentálních motivů  přičemž charakteristické jsou fialová, oranžová, žlutá, zelená a modrá barva.

HISTORIE MAJOLIKY: Ve Faenze měla majolika to štěstí, že se těšila velkým úspěchům díky originalitě, s jakou byly barvy navrženy a kombinovány na objektech. V sedmnáctém století měla majolika značný úspěch díky dokonalosti, s jakou byly velmi pečlivě zdobeny vázy, talíře a šálky. Tyto předměty velké hodnoty se používaly k výzdobě nejkrásnějších domů a také se používaly v některých oblastech jižní Itálie ke zdobení fasád šlechtických domů. Byla a stále je charakteristickým znakem vkusu a rafinovanosti vyšší třídy, která měla v jídelně jemně zdobenou majolikovou keramiku.

Řada produktů určená nejen pro člověka, ale především jako bytový doplněk v klasickém, ale zároveň moderním a elegantním stylu. Vyberte si z vůní, které zahalí vaše smysly, a mnoha různých stylů, podle toho co se vám líbí.

Vše kompletně Made in Italy.

Více o kolekci MAIOLICHE  včetně historie majolik se dozvíte v online katalogu:

INGREDIENTS: Alcohol Denat., Aqua (Water-Eau), Parfum (Fragrance), Peg-40, Hydrogenated Castor Oil, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Coumarin, Heyxl Cinnamal, Limonene, Linalool.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Péče o tělo
TYP VŮNĚ: TAORMINA