Rudy Profumi

RUDY PROFUMI je slavná společnost z Milána, založená již v roce 1920 panem Spiridione Calabrese.

Tento pán začal svoji kariéru parfuméra v podstatě náhodou ve svém malém kadeřnickém obchodě v ulici San Paolo v Miláně, kde právě zde při pokusech s mícháním barev na vlasy začala výroba kosmetiky.

V roce 1914 prodal obchod svému bratrovi a ve svém domě otevřel malou dílnu, kde se vyráběly kožené natáčky, make-up, pudry na obličej a rtěnky a další líčidla. První líčidlo, které vytvořil, se jmenoval DOREN. Jako první v Itálii našel recepturu, která roztavila a zpevnila rtěnky do dnes námi známých tyčinek (v té době byly rtěnky lisované prášky s přídavkem olejů, obsažené v malých krabičkách). Mnoho známých společností té doby chodilo k tomuto kreativnímu pánovi, aby si od něj koupili rtěnky a poté je znovu prodali svou vlastní ochrannou známkou. Za dosažený úspěch dostal státní vyznamenání.

Z této malé rodinné laboratoře se stala velká společnost se značkou: RUDY PROFUMI. Tato značka byla přiřazena k luxusním výrobkům, zatímco ty levnější (prodávané v drogeriích a obchodních domech) se prodávaly pod značkou UBERY.

RUDY PROFUMI se v té době stala slavnou společností a nechyběla ani reklama či rozhlasová reklama; dobře známý byl slogan: „tajemství fascinujícího pohledu“, který byl přítomen dokonce i v nejznámějších ženských časopisech té doby a v reklamních přestávkách všech kinosálů. Na konci 30. let vznikly první parfémy. Mezi nimi také parfém s názvem "Preludio romantico", na který v rádiích běžela reklama se sloganem: "parfém, který se pamatuje, je parfém, díky kterému si pamatují vás."

Štafetu pod taktovkou pana Spiridiona Calabrese převzal jeho syn, Antonio, autor projektů s ikonickými designovými flakóny, díky kterým se RUDY PROFUMI stala nezaměnitelnou. Extrovertní, velmi talentovaný a vizionářský muž, který vytušil, že parfém může být skvělým dárkem. Mezi těmi nejzásadnějšími flakóny, které se nesmazatelně zapsali do dějin této doby, jsou například ty ve tvaru hudebních nástrojů; pro parfém s názvem "Agrement" se stalo ikonickým flakónem sklokeramické zpracování do tvaru pouliční lampy, u jejíž báze jsou dva pejsci, jeden bílý a jeden černý, které vypadají, jako kdyby na někoho čekali, možná na svého pána (dnes pak zcela jistě na sběratele).

Následně po Antoniovi v rodinném byznysu pokračují jeho 4 synové a dnes i dvě vnučky, které jsou již čtvrtou generací rozvíjející s hrdostí a láskou značku RUDY PROFUMI. Dnes se RUDY PROFUMI může pochlubit několika řadami produktů pro péči a krásu, které se vyznačují pečlivě prostudovaným designem a moderními recepturami s trendy vůněmi. V posledních 15 letech značka RUDY PROFUMI rozšířila svoji působnost i do zahraničí a je distribuována ve více než 30 zemích na celém světě. Italská tradice a dlouhá historie které tuto značku předchází, jsou zároveň garancí kvality a kontinuity a stále budí zájem a zvědavost svých stávajících i nových zákazníků. 

Více informací zjistíš v jednotlivých kolekcích:

206 položek celkem
Obrázek20
54 Kč

Krásná dárková krabička na produkty Rudy Profumi - limitovaná edice.

Kód: 3497
Obrázek19
94 Kč

Krásná dárková krabice na produkty Rudy Profumi. Krabice má poutka ze stuhy. 

Kód: 3496
3335MAIOLICHESPRAY50ml ADRIATICO 1800x1800 (2)
120 Kč

Voňavý hygienický sprej na ruce. Pro čisté, hygienizované a voňavé ruce - skvělá čistá květinová vůně. Kolekce Maioliche by Rudy Profumi.  

Kód: 3335
SPRAY 50ml AMALFI web
120 Kč

Voňavý hygienický sprej na ruce. Pro čisté, hygienizované a voňavé ruce - skvělá čistá květinová vůně. Kolekce Maioliche by Rudy Profumi.  

Kód: 3280
3336MAIOLICHESPRAY50ml RIVIERA 1800x1800
120 Kč

Voňavý hygienický sprej na ruce. Pro čisté, hygienizované a voňavé ruce - vůně naplněná květy, ovocem a vanilkou je inspirovaná italskou RIVIÉROU. Kolekce Maioliche by...

Kód: 3336
3358MAIOLICHESPRAY50ml SALENTO 1800x1800
120 Kč

Voňavý hygienický sprej na ruce. Pro čisté, hygienizované a voňavé ruce - květinová, ovocná, ambrová vůně je inspirovaná italským SALENTEM. Kolekce Maioliche by Rudy Profumi.  

Kód: 3358
Igienizzante mani spray Versilia da 50 mL 720x
120 Kč

Voňavý hygienický sprej na ruce. Pro čisté, hygienizované a voňavé ruce - lehká, ovocná, květinová vůně je inspirovaná toskánskem, krásnou oblastí zvanou Versilia. Kolekce...

Kód: 3357
ref. 3394 Ametista 100 ml
159 Kč

Květinová jiskřivá vůně vás okouzlí.

Kód: 3394
ref. 3393 Giada 100ml
159 Kč

Květinová vůně se zelenými tóny, bílou orchidejí a pižmem.  

Kód: 3393
ref. 3397 Quarzo 100ml
159 Kč

Úžasná květinová vůně, kde můžete mimo jiné cítit: broskev, lotosové květy, zelené tóny.

Kód: 3397
ref. 3396 Turchese 100ml
159 Kč

TURCHESE: Květinová a jemná kompozice, kde můžete mimo jiné cítit: sladký pomeranč, vanilku, pižmo, pudrové tóny.

Kód: 3396
ref. 3395 Zaffiro 100ml
159 Kč

Úžasná květinová vůně, kde můžete mimo jiné cítit: Iris, Neroli, Pižmo.

Kód: 3395
Nahoru
Další produkty